Tipy na výlet - Srub, chalupa, chatka k pronájmu | Chalupy pod Ličším Kopcem

Kam na výlet 

Krkonoše mají mnohá nej a my jsme pro vás vytipovali některá z nich. Patří mezi ně rozhledny, muzea a galerie, přírodní zajímavosti, technické a historické památky, a také polské Krkonoše. Vyberte si místo v Krkonošském národním parku, které se stane vaší srdeční záležitostí.

 

 • Rozhledna Žalý (3 km)
 • Biofarma Hucul s možností vyjížděk na Huculských koňích (Janova Hora) (6 km pěšky, 15 km autem)
 • Sportovní areál Horní Mísečky (10 km pěšky, 20 km autem)
 • Labská přehrada, Špindlerův Mlýn (7, 10 km pěšky, 17, 20 km autem)
 • Ski areál Bubákov, Herlíkovice (4 km pěšky, 10 km autem)
 • Ski areál Aldrov / Vítkovice (6 km pěšky, 10 km autem)

 

Zámek Vrchlabí 

Vrchlabský zámek s rozlehlým zámeckým parkem a rybníkem, ve kterém se malebný zámek krásně zrcadlí, je bezesporu

dominantou města.

 

Krkonošské muzeum  - Augustinský klášter
Vrchlabí

Krkonošské muzeum v budově bývalého augustiniánského kláštera ve Vrchlabí bylo založeno roku 1883 jako Riesengebirgsmuseum rakouským Krkonošským spolkem, aby probádalo přírodu, dějiny i člověka Krkonoš a shromažďovalo sbírky toto dokládající. Od roku 1966 je

zřizováno Správou KRNAP.

 

Krkonošské muzeum  - Čtyři historické domky 
Vrchlabí

Soubor čtyř štítových domů patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších a je vzácným pozůstatkem původní městské zástavby. Dřevěných domů s podloubím tu původně stálo pět. Při opravě domu čp. 222 byla objevena deska z borového dřeva s letopočtem 1623. Tři z nich byly rekonstruovány v letech 1976-1980 Správou Krkonošského národního parku. 

 

Rozhledna Žalý 
Benecko

Vrchol kopce Přední Žalý (1019 m n. m.) mezi Beneckem a Vrchlabím patřil od počátku 19. století k oblíbenému turistickému cíli kvůli krásnému výhledu na Krkonoše. 

 

Prameny Labe

Špindlerův Mlýn 

Na jednom z hřebenů pohoří Krkonoše na Labské louce se nachází symbolický pramen Labe, který je někdy také nazýván Labská studánka.

 

Sněžka

Pec pod Sněžkou 

Nejvyšší horou České republiky je Sněžka, která měří 1602 metrů nad mořem. 

 

 

Bozkovské dolomitové jeskyně.

Bozkov

Nedaleko městečka Bozkov u Semil se nacházejí Bozkovské dolomitové jeskyně. Jedná se o unikátní jeskyně, které vznikly ve vápenitých a křemitých dolomitech. Labyrint chodeb s dómy má ojediněle utvořené stěny a stropy s žebrovitou a síťovou strukturou. Návštěvníci těchto jeskyní zde budou obdivovat překrásnou zajímavě zbarvenou krápníkovou výzdobu neuvěřitelných tvarů. 

 

Polské jezero Bukówka 

Polsko 

Bylo vybudováno na řece Bóbr jako ochrana před velkou vodou pro města Lubawka a Kamienna Góra. Jezero zároveň slouží jako zásobárna velmi kvalitní pitné vody. Vodní plocha jezera Bukówka má téměř dvě stě hektarů. Vzhledem k tomu, že leží v nadmořské výšce více než 500 metrů, je zde chladnější podnebí a led a sníh vydrží někdy i sto deset dní v roce. Díky tomu je oblast okolo jezera Bukówka oblíbeným střediskem zimních sportů.

 

Rýchory 

Rýchory leží v Krkonošském národním parku na horském hřebeni nad městem Žacléř. Vede tudy naučná stezka, která pomocí informačních tabulek na deseti zastávkách seznamuje návštěvníky s nejzajímavějšími částmi rezervace. Délka naučné stezky je 6 kilometrů a je možné ji absolvovat v měsících od května do října. V zimním období je z bezpečnostních důvodů uzavřena. V Rýchorech roste především bukový les a je zde mnoho druhů chráněných rostlin, které se vyskytují pouze v horských oblastech. Z vrcholů Mravenečník, Dvorský vrch a Červený vrch jsou překrásné výhledy na okolní krajinu.

 

Jak je to k nám daleko 

 • Praha – 120 km
 • Brno – 250 km
 • Hradec Králové – 80 km
 • Liberec – 75 km
 • Špindlerův Mlýn – 20 km
 • Harrachov – 35 km
 • Vrchlabí – 10 km
 • Jilemnice - 10 km